TELPA

Dzīves telpa ir kā glezna. Krāsaina, melnbalta, spilgta,  citreiz pat nemanāma.  


Ko izjūtam sev apkārt? Prieku, pārdomas, reizēm jautājumus...


Ziniet, krāsai ir fantastisks spēks pārvērst visu līdz nepazīšanai. Un ar to ir kā ar garšvielām - laba pavāra rokās tās ir burvestības sastāvdaļas. 


MĒS RADĀM VIDI -  brīnišķīgu interjeru, izmantojot vecās, godam kalpojušās lietas, pievienojot jaunus krāsu toņus. 


Šeit būs dažas idejas. Tomēr, ja šaubas un jautājumi, labprāt palīdzēsim Tev izveidot interjeru - piemeklēsim krāsu toņus, mēbeles, gaismekļus un visu nepieciešamo. 

Zilā 


Vispieprasītākie toņi pasaulē. Tie sniedz domas skaidrību, mieru, atklātību, sadarbību.

Tumšāki zilie toņi liecina par konservatīvismu, pārliecību, kārtību un uzticēšanos, tie ir arī garīgās bagātības toņi.

Man tīkami dziļi un piesātināti toņi, taču pārspīlēšana - visas telpas ietērpšana zilajā, var raisīt drūmu noskaņu. Tādēļ ieteicams to kombinēt ar baltu vai silti pelēku (lina toņa) sienas krāsojumu.

Lieliski piestāv ar baltām, tumša koka, silti pelēkām (kā lins) un sinepju toņa mēbelēm.

Var kombinēt ar līdzīga toņa, piesātināti zilu mēbeli, taču pie baltas vai silti pelēkas, zilajai līdzās vai pretīm esošās sienas.


Baltā 

Tās toņu gamma ir ļoti plaša - no maigi siltas līdz vēsi zilganai, no pērļu līdz pienbaltai.

Simbolizē tīrību, gaismu, cerību, garīgumu, visa jaunā sākumu.

Interjerā tā rada plašumu un gaišumu, tādēļ īpaši piemērota mazām un tumšām telpām, jo radīs vizuāli tās plašākas, un noteikti gaišākas.

Balto var izmantot kā pamattoni visai telpai, izņemot vienu vai divas sienas, vai arī - atstāt baltu pilnīgi visu telpu.

Baltais izceļ, tādēļ jebkas, kas būs telpā, taps izcelts, jebkura mēbele, glezna vai istabas augs - jebkura detaļa kļūs svarīga.

Lieliski izskatīsies baltas, apgleznotas mēbeles,

baltas, bet kombinētas ar dabisku koka toni,

dabiska koka un

dažāda veida pītās mēbeles,

kas interjeru padarīs siltāku un mājīgāku.

Pelēkā

Tā ir ļoti plaša toņu gamma, domāju, pat visplašākā. Tās nianses var būt kā siltas, tā aukstas, kā drūmas, tā arī pacilājošas.

Pelēkā simbolizē - drošību, uzticamību, izturību, kvalitāti, inteliģenci, nosvērtību, briedumu, praktiskumu, izsmalcinātību, klusumu un mieru.

Populāra Skandināvu tipa mājas toņu gamma, īpaši, ja tiek kombinēta ar balto.

Pelēkā radīs eleganci un neuzkrītošu stilu, kas ļaus telpā justies patīkami un mierīgi.

Noteikti lieliski iederēsies guļamistabā, viesistabā, kāpņu telpā vai gaitenī. Tā ir ļoti neuzbāzīga un neitrāla.

Tumšos toņus lieliski var kombinēt ar baltām, gaišām lielām plaknēm, arī ar koka grīdu. Gaišos, savukārt, izmantot lielākām plaknēm.

Pelēko vēlams kombinēt ar baltām, apgleznotām, koka toņa mēbelēm, lieliski izskatīsies kāds akcents - kā košas krāsas dīvāns vai raiba, interesanta kumode.

Pie sienas - lielizmēra prints vai fotogrāfiju izdruka melnbaltā krāsu gammā.


Dzeltenā

Izceļas ar optimismu, gaišumu un laimi. Zeltaini dzeltenās nokrāsas vēsta par veiksmīgu nākotni. Rada enerģiju, kā arī rosina radošumu. Šī krāsa stimulē mūsu nervu sistēmu, aktivizē atmiņu, mudina uz komunikāciju kā arī aktivizē muskuļu darbību.

Dzelteni objekti uz citu fona rada priekšstatu par tuvāku attālumu kā pārejās krāsas. Tā ir vispamanāmākā krāsa.

Taču, dzeltenā ir ļoti, pat ļoti intensīva un aktīva krāsa, ar to nevar pārspīlēt. Tā var būt tikai istabas siena, un detaļas, īpaši, ja tonis izvēlēts košs un spilgts.

Dzelteno lieliski kombinēt ar baltu vai pelēku un dažādu toņu tumšāk zaļajiem (kas rada mieru un harmoniju). Lieliski izskatīsies istabas augi, tumši zaļas, baltas, melnas vai tumša koka mēbeles, kā arī pīti krēsli un šobrīd tik populārie mezglojumi.

Labāk izmantot mācību, atpūtas vai ēdamistabas zonā.


Sarkanā

Sarkans un balts.

Latvijas, Austrijas, Japānas un arī Kanādas karoga krāsas.

Bet sarkanais telpā?

Sarkanie toņi interjerā iedvesmo, mudina sasniegt nospraustos mērķus un liecina par to, ka cilvēks ir veiksmīgs.

Pārmērīga šīs krāsas izmantošana var radīt trauksmes sajūtu un pastiprināt stresu. Kā arī visas telpas ietērpšana sarkanajā var radīt drūmu un nospiedošu noskaņu.

Guļamistabā un bērnistabā šo krāsu labāk izmantot aksesuāros nevis kā pamattoni, vai tikai kādu sienu, un vairāk ne koši sarkanu, bet gan Burgundijas sarkano (tā radīs pamatīgumu un piezemēšanās sajūtu).

Psihologi iesaka sarkanos toņus izmantot tādas telpas interjerā, kur nepieciešama aktivitāte, kustība. Pateicoties stimulētajam kairinājumam sarkanie toņi rada lielisku atmosfēru lai idejas rastos, taču ne to realizācijai.

Sarkanais lieliski sader ar baltām, lina toņa, tumši zaļām, koka toņa un pītajām mēbelēm. Lieliski iederēsies boho vai cabin stila interjerā, kā arī telpā, lai radītu cēlu un reprezentatīvu sajūtu.